KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Vali Gül: Düğünlerde Sivil Güvenlik Görevlileri Bulunacak

Gaziantep Valisi Davut Gül, Araban ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu

İlçede ilk ziyaretini Kaymakamlığa, ardından Belediye Başkanlığına gerçekleştiren Vali Gül; Araban ilçe muhtarları ile bir araya gelerek kısa bir tanışma toplantısı yaptı. Vali Gül; toplantıda düğünlerde sivil güvenlik görevlilerinin bulunacağını vurgulayarak muhtarları ve vatandaşları uyardı.

Araban’ın çok huzurlu ve suç oranının düşük bir ilçe olduğunun altını çizen Vali Gül; “Çok huzurlu ve suç oranı çok düşük bir ilçe. Allah her valiye, her kaymakama suç oranları düşük yerlerde görev yapmayı nasip etsin. Araban’ın zenginliği, huzurudur. Topraklarınız verimlidir, burada çok iyi bir hayatınız vardır ama huzur olmadan bu dedikleriniz hiçbir şey ifade etmez. Bir yerin yakınında terör olayları oluyorsa, oralarda da zayıf bir ihtimal de olsa olabilir, o açıdan olur ya içinize sızmak isteyenler, bir şekilde olayları provoke etmek isteyenler olabilir. Bunlara karşı emniyetimizi, jandarmamızı yirmi dört saat uyarın, bildirin. Arkadaşlarımız gereğini yaparlar. Gaziantep Türkiye’nin en huzurlu şehri ve Arabanın da Gaziantep’in de huzurlu şehir olarak devam edebilmesi için hepimize görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

Vali Gül; “Köylerde özellikle düğünlerde havaya silah sıkma meselesi var. Bununla ilgili emniyetimize, Jandarmamıza kesin talimat verdik. Çok kararlı bir şekilde bununla mücadele edeceğiz. Düğünlere sivil güvenlik görevleri gidecekler, düğünlerde bulunacaklar. Dolayısıyla düğünler bir ailenin en mutlu günü. Orada kolluk kuvvetlerinin yasal işlem yapması; geline de, damada da yazık, düğün sahiplerine de yazık. Bunu da yapmadığımız zaman havaya ateş açılması ile çocuklarımız insanlarımız, canından olabiliyor. Bu binde birdir, on binde birdir. Ama bu on binde bir bizim evladımız da olabilir. Sizlerin evladı da olabilir. Buna bir istatistik meselesi olarak bakamayız. Havaya silah sıkma meselesini, Gaziantep’in gündeminden tamamen çıkartacağız. Düğünlerde olabildiğince planlama yaparak güvenlik kuvvetlerimiz sivil şekilde bulunacaklar. Bunu bilin ve herkesi uyarın” ifadelerini kullandı.

Eğitimle ilgili Araban’ın bir sıkıntısının bulunmadığını kaydeden Vali Gül; “Eğitimle ilgili tekli eğitime geçme hedefimiz var ve Araban fiziki anlamda diğer ilçelere göre de, merkeze göre de daha iyi. Sınıf başına düşen öğrenci miktarı Türkiye ortalamasından daha iyi durumda. Bu önemli bir imkân. Bu şu anlama geliyor; burada okuyan öğrencilerin daha iyi eğitim alma imkânı var. Milli Eğitime, öğretmenlerimize ve size düşen bu fiziki imkânlardan olabildiğince istifade etmektir. Kapımız her zaman açık. Telefonlarımız her zaman açık” dedi.

“Bizi kendi evladınız, kendi kardeşiniz gibi bilin”

Vali Gül, gerçekleştirdiği Araban ziyaretleri programında şehit ve gazi yakınları ile de bir araya geldi. Şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet eden Vali Gül; “Bizi kendi evladınız, kendi kardeşiniz gibi bilin. Bizim şehit ailelerimize, gazilerimize minnet borcumuz var. Yapabileceğimiz ne varsa kapımız her zaman açık” şeklinde konuştu.

Gül’ün ziyaretleri Araban İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Araban İlçe Devlet Hastanesi incelemeleri ile devam etti. Gül gezisi esnasında karşılaştığı vatandaşlarla selamlaşarak, hatırlarını sordu.

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR