KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Şahinbey de Minik Zabıtalar İş başında.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin minik zabıtalarıyla birlikte okul kantinini ve market denetimine çıktı.

Şahinbey Belediyesi bünyesinde bulunan zabıta ekiplerinin organize ettiği ve minik zabıtalardan oluşan 10 kişilik ekip  kendi yaş gruplarının okuduğu okul kantinini, ve market denetledi. Denetim sırasında minik zabıtalar büyüklerini aratmadılar. Çevrede ki bazı iş yerlerini denetleyen minik zabıtalara Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ’da eşlik etti.

Minik zabıtalar ile birlikte iş yerlerini denetleyen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, denetimlerinde ki amaçlarının vatandaşların sağlıklı beslenmesine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 “ÇOCUKLARIN BİLİNÇLENMESİ SAĞLANIYOR”

Şahinbey Belediyesi olarak her yıl zabıta ekipleri ile birlikte 25-30 bin civarında iş yerleri denetlendiğini hatırlatan Başkan Tahmazoğlu, “Bu denetimlerinde ki amacımız vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve halkımızın sağlıklı beslenmesine katkı sağlamaktır. Onlar adına yaptığımız bu denetimlerde çocuklarımızı bilinçlendirmek ve kendilerinin de bu konuda hassasiyetini sağlamak üzere öğrencilerden oluşan minik zabıta ekiplerimizi kurduk. Minik zabıtalar yaklaşık 12 saatlik eğitim aldılar. Bu eğitim sonucunda öğrenciler kendi zabıta ekiplerimiz ile birlikte iş yerlerini ve kantinleri denetleyerek ürünlerin hijyenik durumları ve son kullanma tarihini kontrol ediyor. On kişiden oluşan bu minik zabıtalara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“GEREKTİĞİNDE CEZA YAZA BİLECEKLER”

Şu ana kadar 10 kişiden oluşan minik zabıta eğittiklerini belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ”Çocuk eğitimimizi daha yaygın hale getireceğiz. Bütün okullarımızdan en az birkaç tane öğrenci almak suretiyle sürekli denetimi sağlamak istiyoruz. Bizim arada bir kantinlerde yaptığımız denetim yerine her okulda görevlendirdiğimiz zabıta öğrencilerimiz bu okulları bizim adımıza denetleyecekler. Bizim zabıtalarımızla irtibat halinde olacaklar ve onlar adına denetim yapacaklar. Gerektiğinde bizim zabıta ekipleri ile irtibata geçerek ceza yazabilecekler” şeklinde konuştu.

İŞ YERLERİNİ DENETLEDİK

Minik zabıtalar ise durumdan oldukça memnun olduklarını söylerken,” Dükkânlara girdiğimizde ürünlerin son kullanma tarihine baktık. Okulların kantinlerini ve çevrede ki iş yerlerini denetleyerek hijyen kurallarına uyup uymadıklarını kontrol ettik. Başkanımızda bu denetimde bize eşlik etti. Başkanımıza bizlere böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ederiz ” diye konuştular.

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR