KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

NTO Sponsorluğunda Bilgi Yarışmalarının Finali Yapıldı

Nizip Ticaret Odası (NTO) sponsorluğunda ve ev sahipliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Ortaokullar arası bilgi yarışmalarının finali yapıldı.

NTO Sponsorluğunda Bilgi Yarışmalarının Finali Yapıldı

Nizip Ticaret Odası (NTO) sponsorluğunda ve ev sahipliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Ortaokullar arası bilgi yarışmalarının finali yapıldı.

Düzenlenen final yarışmasında Adile Altınbaş Ortaokulu birinci, Maruf Marufoğlu Ortaokulu ikinci, Yunus Emre Ortaokulu üçüncü ve Mustafa Özkaya Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Yarışma sonucunda birinci olan Adile Altınbaş Ortaokulu’nun öğrencilerine tam altın, ikinci olan Maruf Marufoğlu Ortaokulu’nun öğrencilerine yarım altın, üçüncü olan Yunus Emre Ortaokulu’nun öğrencilerine çeyrek altın, dördüncü olan Mustafa Özkaya Ortaokulu öğrencilerine hediye ve ayrıca yarışmacı okulların müdürlerine de plaket verildi.

Yarışmanın sonunda bir konuşma yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “Yarışma katılarak başarı gösteren tüm öğrencileri gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

Bilgi Yarışmalarına 16 yıldır sponsor olmanın onur ve sevincini yaşadıklarını belirten NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Odamız sponsorluğunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlediğimiz Ortaokullar arası bilgi yarışması finalinde bu heyecanı öğrencilerimizle ve sizlerle birlikte tekrar yaşamaktan büyük bir onur ve sevinç duymaktayız. 19 Martta başlayan bilgi yarışmalarına Nizip ve çevre köylerinde bulunan 44 Ortaokulumuz katılmış olup, bu yıl finale Adile Altınbaş Ortaokulu, Maruf Marufoğlu Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu ve Mustafa Özkaya Ortaokulu kalmıştır. Bu yarışmalardaki amacımız geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini ölçmek, kendilerini ifade etme özgürlüğünü geliştirmek hem de salon kültürünü aşılamaktır. Final yarışmamıza teşrifleriyle bizi onurlandıran Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’e, yarışmanın düzenlenmesinde emeği gecen tüm okullarımıza, öğrencilerimizin ailelerine, değerli Milli Eğitim Müdürümüze ve öğretmenlerimize, çalışanlarına ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını diler, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin ise şunları ifade etti: “Nizip Ticaret Odası’nın sadece bilgi yarışmalarına değil eğitime başka ana sponsorlukları da bulunmaktadır. Eğitimle ilgili her türlü kendini gösteren ve öne çıkan öğrencilerimizi haziran ayı içerisinde Nizip Ticaret Odası Eğitimde Başarı Ödül Töreni’nin de ödüllendireceğiz. Nizip Ticaret Odası’nın eğitime vermiş olduğu desteklerin başka kurumlara da örnek olmasını temenni ediyorum. Eğitime katkı sağlayan bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Nizip Ticaret Odası yöneticilerini ve Milli Eğitim camiasını yürekten kutlarım.” dedi.

Yapılan törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Karabacak, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Nizip Ticaret Odası Meclis Üyeleri, okul müdürleri çok sayıda öğrenci ve veli de katıldı. HATİCE YAKAR

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR