KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

NTB YILININ İLK MAHSUL BOZ FISTIĞI ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Nizip Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyelerinin katıldığı törenle altınla ödüllendirildi.

2020 yılının ilk mahsul boz Antep fıstığı Nizip Ticaret Borsasına geldi. Nizip’e bağlı İntepe kırsal mahallesinden Cuma Kaya tarafından borsamıza getirilen yılın ilk  mahsul boz fıstığı Nizip Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyelerinin katıldığı törenle altınla ödüllendirildi.
Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Polat,  ilçemizin en önemli tarımsal ürünleri arasında yer alan Antep fıstığının üretimini teşvik etmek amacıyla her yıl Nizip Ticaret Borsası tarafından ödül töreni düzenlendiğini belirtti.
Başkan Yrd. Ahmet Polat, “Hasat mevsiminden yaklaşık 45 gün önce olgunlaşarak doğal rengine ve tadına kavuşan erkenci olarak tabir edilen 2020 yılının ilk mahsul boz Antep fıstığı’nın Nizip Ticaret Borsasına getirildiğini ve yılın ilk mahsul erkenci boz fıstığının altınla ödüllendirdiğini bildirdi. Başkan Yardımcısı Ahmet Polat ayrıca, fıstık üreticisi Cuma Kaya’yı gayretlerinden dolayı tebrik ederek, tüm üreticilerimizin ürünlerini kazasız belasız hasat etmelerini, bolluk ve bereket içerisinde bir yıl geçirmelerini diliyorum.” dedi.
Fıstık üreticisi Cuma Kaya ise, Türkiye'de yılın ilk Antep fıstığını Nizip'te yetiştirmekten mutluluk duyduğunu ve renk ve doluluk oranıyla son derece kaliteli ürün veren ağaçlarından topladığı yaklaşık 5 kilogram ilk mahsul boz fıstığı kayıt ettirmek için zaman geçirmeden Nizip Ticaret Borsası getirdiğini ifade etti.
Nizip Ticaret Borsası tarafından 2020 yılının ilk mahsul boz fıstığının ödüllendirildiği törene, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ahmet Polat, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Osanmaz, Meclis Başkanı Mahmut Şahin, Meclis Başkan Yrd. Haşim Aslan, Meclis Üyesi Reşat Oktay ve Meclis Üyesi Coşkun Güngördü katıldı.

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR