KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Bilgi Yarışmalarının Kura Çekimi NTO' da Yapıldı

Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan ortaokullar arası bilgi yarışması kura çekimi Nizip Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleşti.

Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan ortaokullar arası bilgi yarışması kura çekimi Nizip Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleşti.
18 Martta başlayacak olan bilgi yarışmalarına Nizip ve çevre köylerinde bulunan 44 Ortaokul katılacak.
Nizip Ticaret Odası geleneği bozmayarak bilgi yarışmalarına yine sponsor olduğunu belirten Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş şunları ifade etti: "Öncelikle bugün 8 mart dünya kadınlar günü aramızda bulunan kadın idarecilerimizin kadınlar gününü kutluyorum. Bu yarışmalar Nizip Ticaret Odası'nın artık klasiği haline gelmiştir. Yine aynı şekilde milli eğitim müdürlüğümüz tarafından organize edilen Eğitimde Başarı Ödül Töreni'ne de sponsor olmuştur. Ben bundan dolayı gurur duydum gerçekten eğitime maddi manevi çok alanda destek veriyor ve bunlar saymakla bitmez. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası başkanlarına, yönetim kurulu ve meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum." dedi.
Nizip Ticaret Odası olarak eğitime ve çocukların geleceğine önemli derecede değer verdiklerini belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, "Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde bilgi yarışmalılarının bu yıl 16 incisini düzenlemekteyiz." dedi.
Yarışmaya katılacak olan tüm okullara ve öğrencilere başarılar dileyen Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özyurt, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Okul müdürü ve idareci arkadaşlarıma teşrifleri için çok teşekkür ediyor ve bayan hocalarımızın da 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyorum. Bu yarışmalar geleneksel hale geldi ama klasikleştirmeyerek farklılık yaratmak istiyoruz. Ortaokul seviyesindeki öğrencilerimizin eğitim durumlarını ve hangi dalda başarı var hangi dalda geride kalmışlar bir ölçü olsun düşüncesi ile bu yarışmalar düzenleniyor. Bu bilgi yarışmalar öğrencilerimizin ufkunu açmakta ve okullarımızın bilgi seviyelerini de belirleyerek eksikliklerini gidermelerine katkı sağlamaktadır. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi bir nebze olsa da eğitime teşvik etmek ve onurlandırmak amacıyla Odamız tarafından çeşitli hediyeler dağıtılacaktır. Bizim oda olarak soruların hazırlanmasında hiçbir müdahilimiz bulunmamaktadır, sadece ev sahipliği yapıyor ve öğrencilerimize verilecek hediyelere sponsor oluyoruz. Birinci olan okula plaket ve öğrencilerine tam altın, ikinci olan okula plaket ve öğrencilerine yarım altın, üçüncü olan okula plaket ve öğrencilerine çeyrek altın verilecektir. Bu çalışmalarda sürekli işbirliği içerisinde olduğumuz Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve değerli hocalarımıza teşekkür eder, kura çekiminin tüm okullara hayırlı olmasını dilerim." şeklinde konuştu.
Gerçekleşen törene Nizip İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Demir, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Karabacak, NTO Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Polat,  NTO Meclis Üyesi Hasan Kaya ve çok sayıda Nizip'te bulunan Ortaokul müdürleri de katıldı.HATİCE YAKAR

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR