KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Vali Gül, Gaziantep'te iyileşen ve vefat eden hasta sayısını açıkladı

Vali Gül ; Hastalık dünyaya 1 kişiden bulaştı. Tehdit büyük tedbir zorunludur.”

GÜL: REHAVETE KAPILMAYALIM

Gaziantep'teki sağlık kuruluşlarında 6 bin 17 yatak kapasitesinin olduğunu ve bunun şu an itibarıyla yüzde 48'inin kullanıldığını aktaran Vali Gül, şunları kaydetti: "Bu yüzde 48'in içinde sadece Kovid-19 hastaları değil tüm hastalar var. Kovid oranı ise kullanılan yatakların yüzde 10'u bile değil. Yatak kapasitesiyle ilgili bir sorunumuz yok. İstanbul'dan sonra en çok yoğun bakım ünitesine sahip şehiriz. Bizim yoğun bakımda olan hasta sayımız sadece 16, solunum cihazı sayımız 632. Bunların sadece 3'ünü Kovid hastaları için kullanıyoruz. O yüzden solunum cihazı ihtiyacımız da yok. OSB'deki toplam hasta sayısı, Kovid hastalarının yüzde 14'ü kadar. Yani OSB'de yoğunluk yok. Köylerde de merkezde de OSB'de de vaka var. Suriyelilerle ilgili de yoğunluk yok. Hatta hasta yoğunluğuna bakarsak Suriyelilerin oranı yüzde iki. Yani bu virüsü ne Suriyeliler ne de OSB yaymıyor.'

Vali Gül, kentte 662 yoğun bakım yatağının 15’i, 632 solunum cihazının da 3’ünün KOVİD hastaları tarafından kullanıldığını bildirdi.

KORONAVİRÜSTEN VEFAT SAYISI 16

Gaziantep’te koronavirüs vaka sayıları alınan önlem ve tüm uyarılara karşın artmaya devam ediyor. Vefat sayısının 16 olduğu ilimizde vaka sayısı Bin 27 olarak tesbit edildi. Vali Gül, vatandaşlara kurallara uymaları konusunda çağrıda bulunurken, “Hemşehrilerimizden ricam; bu mücadeleyi sizin desteğiniz olmadan kazanamayız, aşı bulunana kadar kontrollü bir hayatımız olmalı”dedi.

Gül, iyileşen hasta sayısına ilişkin ise şu bilgileri verdi: “Vaka sayısı  göreceli olarak yükselmekle beraber Türkiye ortalamasının çok altındayız. Toplam 500 iyileşen hastamız ve 16 vefat eden hemşehrimiz vardır. Bu tablo bizi asla rehavete sevk etmemelidir! Hastalık dünyaya 1 kişiden bulaştı. Tehdit büyük tedbir zorunludur.

TEST KAPASİTESİ 1990

Gaziantep’te günlük koronavirüs test kapasitesinin  1990 olduğunu ifade ettiği paylaşımda kurumlar göre bu kapasiteyi şöyle sıraladı:

İl Sağlık Müdürlüğü: 540

Gaziantep Üniversitesi: 500

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi: 350

SANKO Üniversitesi: 250

İnayet Topçuoğlu Hastanesi: 350

SİZİN DESTEĞİNİZ OLMADAN KAZANAMAYIZ

Vali Gül, Gaziantepli vatandaşlara da uyarılarda bulundu:

Bu mücadeleyi sizin desteğiniz olmadan kazanamayız,

Aşı bulunana kadar kontrollü bir hayatımız olmalı,

Sonsuza kadar işletmeler kapalı kalamaz,

Olabildiğince evde kalın,kişisel hijyene dikkat edin,

Dışarda maskenizi takıp mesafenizi ayarlayın dedi. HABER MERKEZİ

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR