KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Vali Gül, “Okul spor kulüpleri Türkiye geneline örnek gösterildi

Gaziantep Valisi Davut Gül, Nizip okul spor kulüpleri arasında düzenlenen müsabakalarda derece yapan öğrencilere ödüllerini verdiGaziantep Valisi Davut Gül, Nizip okul spor kulüpleri arasında düzenlenen müsabakalarda derece yapan öğrencilere ödüllerini verdi. Nizip'te düzenlenen törende öğrencilere seslenen Vali Gül, okul spor kulüplerinin Gaziantep’te yaygınlaştırıldığını ve tüm Türkiye’ye örnek gösterildiğini aktardı.

Çok sayıda öğrencinin katıldığı törende Spor Şehri Gaziantep projesinin önemine değinen Vali Gül, “Amacımız öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif anlamda da yeteneklerini ortaya çıkararak bu yeteneklerini geliştirmesi. Her bir öğrencimizin mutlaka bir spor dalıyla ilgilenmesi ve mümkünse bunların içerisinde yüzde yirmilik kesimin lisanslı olarak spor yapmalarını istiyoruz. Tabi bunu yaparken de altyapının da güçlendirilmesi lazım. Hem kullanılacak malzemeler anlamında hem spor alanları hem de diğer fiziki eksiklikleri gidermek gerekiyor” dedi.

Vali Gül, “Şu an hem Büyükşehir Belediyesi hem ilçe belediyelerinin gerek kapalı havuz, gerek spor salonu olarak bu sene içerisinde yapacakları projeleri var. Bunun dışında da okullarımızın mevcut kapasitelerinin daha iyi kullanılması için çalışmalarımız devam ediyor. Malzeme eksiklikleri ile ilgili belediyelerimizle birlikte kaymakamlığımız, bizler belirli bir takvim içerisinde bu eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Kısa sürede de tamamı giderilmiş olacak” diye konuştu.

Nizip’in başarısı üzerine de değerlendirmelerde bulunan Vali Gül, “Nizip’teki öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, idarecilerimizi, velilerimizi tebrik ediyorum. Takip ettiğimiz ilçeler arasında en başarılı ilçelerin başında Nizip geliyor. Burada sizlerin katkısı, emeği çok önemli. Özellikle kaymakamımız ve belediye başkanımıza okul spor kulüplerini sahiplendikleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okul Spor Kulüplerinin Türkiye’ye örnek gösterildiğinin de altını çizen Vali Gül, “Bir ay önce Milli Eğitim Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız arasında bir protokol imzalandı. Türkiye’nin her tarafında okul spor kulüplerini mahalleye de hitap edecek şekilde yaygınlaşması kapsamında protokol yaparak projeyi önerdiler. Bu açıdan da üzerimizdeki yük bir kez daha ağırlaştı. İnşallah gelecek sene daha iyisini yapacağız. Sizlerin başarıları katlanarak daha da artacak. Beden Eğitimi öğretmenleri başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Gül ve protokol üyeleri daha sonra müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR