KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

BAŞKAN İBRAHİM SARI EKİM AYI İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Ekim ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

BAŞKAN İBRAHİM SARI EKİM AYI İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Ekim ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

Başkan İbrahim Sarı, “Gaziantep’in Ekim ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,9 artış göstererek 801 milyon 378 bin dolarlık ihracatla Gaziantep tarihinin en yüksek aylık ihracatını gerçekleştirdiğini.” kaydetti.

Hem Ekim, hem de Ocak-Ekim döneminde ki verilere göre Gaziantep en çok ihracat yapan 5. il olarak ülke ihracatındaki yerini korumaya devam ettiğini belirten Başkan Sarı, “Ocak-Ekim döneminde Gaziantep'in ihracatı %2,4 artışla 6 milyar 342 milyon 588 bin dolara ulaşmıştır. Yılın son çeyreği ihracatımızda daha yüksek değerlere ulaşacağımız aylardır. Olağanüstü bir durum olmadığı takdirde Kasım ve Aralık ayı ihracatımızla birlikte 2020 yılını tüm zorluklara rağmen güzel rakamlarla kapatacağımıza inanıyorum.

Rakamlar, Reel sektörün direncini ve gücünü ortaya koymuştur. Türkiye, süreci çok iyi yöneten ülkelerin başında yer almaktadır. Ülkemiz Ekim ayı ihracatında salgın koşullarına rağmen 17,3 milyar dolarlık ihracat yapmıştır. Buda Türkiye ekonomisinin temellerinin ne kadar sağlam olduğunun göstergesidir. Yeni dünya düzeninde daha güçlü bir şekilde yer alabilmemiz için üreticilerimizin korunması ve desteklenmesi büyüm önem arz etmektedir. İş dünyası olarak ülkemizin ve şehrimizin ihracattaki payını artırmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu rakamlara ulaşılmasını sağlayan tüm sanayicilerimize, ihracatçılarımıza, çalışanlarımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR