KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

AB Madad fonundan eğitime destek

8 milyon Euro tutarındaki yatırımın bu yıl içerisinde başlaması planlanıyor.

AB Madad fonundan eğitime destek
Geçici Koruma altındaki Suriyelilere ev sahipliği yapan iller için temiz enerji ve enerji verimliliği önlemleri projesi kapsamında yapılacak olan güneş enerji santralleri ve okul çalışmaları belirlendi. 
Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakan yardımcısı Reha Denemeç başkanlığında ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde AB Delegasyon adına Libor Chlad’ın katılımlarıyla Ankara'da gerçekleştiren toplantıya temsilci olarak katılan Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, yapılacak olan güneş enerji santralleri ve okullar için yürütme komitesine katılarak değerlendirmelerde bulundu.
Toplantıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Sarı, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde ve Avrupa Birliği Madad projesi kapsamında yürütülmekte olan 40 milyon Euro tutarındaki enerji ve altyapı projesinin 8 milyon Euro’sunun Nizip için ayrıldığını söyledi.
Toplantı neticesinde ilçeye yapılacak olan güneş enerji santralleri ve okul çalışmalarının belirlendiğini kaydeden Sarı, sözlerine şöyle devam etti.
‘’Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ Genel Müdürlüğü, TEDAŞ Genel Müdürlüğü, Enerjisa ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çok sayıda yabancı temsilcinin üst düzey temsilcilerinin katıldığı toplantıda yapılması planlanan arazi ve çatı üzeri uygulamalı güneş enerji santralleri, yenilenmesi planlanan binalar ve enerji verimliliği çalışmaları ele alındı. Böylelikle ilçemiz için ayrılan 8 milyon Euro tutarındaki yatırımın bu yıl içerisinde başlaması planlanıyor. Nizip’imize ve Milli Eğitim Camiamıza hayırlı olsun’’ dedi

NAMAZ VAKİTLERİ / GAZİANTEP

 • İmsak

  05:38
 • Güneş

  07:02
 • Öğle

  12:22
 • İkindi

  15:05
 • Akşam

  17:29
 • Yatsı

  18:47
ÇOK OKUNANLAR